izel süs bitkileri

 
 GİRİŞ SAYFASI
 ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZ
 DOKU KÜLTÜRÜ
 SERALARIMIZ
 MENEKŞE ÇEŞİTLERİ
 PERSONEL
 İLETİŞİM
 
ÇAVUŞÇİFTLİK KÖYÜ ALTI
ALTINOVA / YALOVA

TEL: 0 226 4612972
0 226 4612244
FAX: 0 226 4612950
 
E N G L I S H

ENGLISH

 

İzel Süs Bitkileri | Bitki Doku Kültürü
BİTKİ DOKU KÜLTÜRÜ
bitki doku kültürü
İzel Süs Bitkileri Doku Kültürü laboratuarının temelleri 2001 yılında atılmıştır. Laboratuarımız Micropropogation yöntemi ile gerek Menekşe, Spathyphillum ve Nephrolepis gibi iç mekan süs bitki fideleri, gerekse de Armut, Kiraz ve Kivi gibi dış mekan kök kaynaklarının üretilmesine imkan vermektedir.

Doku kültürü alanında deneyimli personel tarafında işletilen İzel Süs Bitkileri Doku Kültürü laboratuarının yıllık üretim kapasitesi yaklaşık olarak 800.000 doku kültürü fidesidir.

bitki doku kültürüLaboratuarımız hazırlık, steril oda ve geliştirme bölümlerinden oluşmaktadır. Hazırlık bölümünde In Vitro üretilecek bitkiye göre her bitkinin yetiştirme ortamları bu amaca uygun geliştirilmiş aletlerde ayrı ayrı hazırlanmakta ve sterilize edilmektedir. Steril odada bitki dokuları özel steril masalarda ortamlara transfer edilip daha sonra geliştirme bölümüne aktarılmaktadır. Isı ve ışık ortamı otomatik olarak ayarlanan geliştirme bölümünde büyütülen bitkiler daha sonra aklimizasyon (toprağa alıştırma) seralarına alınmaktadır.

bitki doku kültürüİzel Süs Bitkileri Doku Kültürü laboratuarında bitki doku kültürü yöntemi ile üretilen fideler bitki hastalıklardan, bakteri ve virüslerden ari, ayrıca orijinal bitki ile genetik olarak tam uyumludur. Her bitkinin özelliğine göre yetiştirme ortamı ayrı ayrı ayarlanmış olduğundan daha sonraki gelişmesi ve kardeşlenmesi Macropropogation yöntemi ile üretilmiş olan bitkilere göre daha sağlıklıdır.

İzel Süs Bitkileri Doku Kültürü laboratuarı portföyündeki bitkilere ek olarak gelen taleplere göre diğer bitki çeşitlerinin de Micropropogation yöntemi ile klonlanmasına imkan tanıyacak teknik bilgi birikimi, personel ve ekipmana sahiptir. Ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçebilirsiniz.

 

Telif hakkı: 2004© Bu web sitesindeki tüm bilgiler İzel Süs Bitkileri'ne aittir.
İzinsiz çoğaltılamaz, görsel veya yazılı medyada kullanılamaz. Ayrıntılı bilgi için info@izelsb.com